news
Правила перебування на стадіонах під час УЄФА ЄВРО 2016
19 травня 2016

Приведені нижче Правила разом із відповідними національними законами, включно з законами Франції, застосовуються до всіх власників квитків та /або акредитацій, що входять на територію стадіону під час проведення матчів фінального турніру Чемпіонату Європи з футболу УЄФА ЄВРО 2016 (далі УЄФА ЕВРО 2016), що проводиться УЄФА, Федерацією футболу Франції та EURO 2016 SAS.

 

Під терміном «Стадіон» у цих правилах маються на увазі всі зони всередині території стадіону та в безпосередній близькості до неї, де проводився, проводиться чи буде проводитись матч, право доступу до яких надає лише квиток на УЄФА ЕВРО 2016 (далі «Квиток») та/або акредитація на УЄФА ЕВРО 2016 (далі «Акредитація»), включно із всіма входами та виходами.

 

На період, протягом якого для доступу на Стадіон необхідні Квиток або Акредитація, ці Правила замінюють правила Стадіону, що діють для інших матчів та/або заходів, що проводяться на стадіоні в інші періоди часу.

 

Вхід на стадіон

 

Вхід на стадіон дозволяється тільки при пред’явленні Акредитації та/або дійсного Квитка на кожну людину незалежно від віку, в тому числі для дітей будь-якого віку. Квиток та/або Акредитація мають бути пред’явлені для перевірки на входах та всередині стадіону за запитом будь-якої особи, що вповноважена УЄФА, Федерацією футболу Франції та/або EURO 2016 SAS; або офіцеру поліції. В разі необхідності має бути пред’явлений документ, який засвідчує особу. Відмова у співпраці призведе до заборони входу на Стадіон та видворення зі Стадіону.

 

Дійсність Квитків та Акредитацій має бути перевірена згідно з відповідними правилами УЄФА ЕВРО 2016™. Власники Квитків або Акредитацій мають право доступу на Стадіон тільки з Квитками або Акредитаціями, що були придбані/видані згідно з такими правилами. Квитки або акредитації, отримані з нелегальних/неавторизованих джерел є недійсними.

 

Власники квитків віком до 16 років допускаються на Стадіон тільки у супроводі дорослого, який несе відповідальність за них. Супроводжуючий дорослий повинен мати власний дійсний квиток.

 

Особи з обмеженими можливостями мають змогу входу на Стадіон через спеціальні входи після пред’явлення Квитка для особи з обмеженими можливостями. Особа, що супроводжує, повинна також мати дійсний Квиток. За запитом осіб, вповноважених УЄФА, Федерацією футболу Франції та/або EURO 2016 SAS, має бути наданий доказ права займати такі місця.

 

Проїзд і стоянка автомобілів всередині стадіону допускається тільки зі спеціального дозволу Союзу європейських футбольних асоціацій, Федерації футболу Франції і/або ЄВРО-2016 SAS.

 

Персональний догляд

 

3.1 Кожна особа, що входить стадіон, зобов’язана показати і, якщо потрібно, надати для перевірки свій Квиток та/або Акредитацію співробітнику, призначеному Союзом європейських футбольних асоціацій, Федерація Франсез де Футбол і / або ЄВРО-2016 SAS або співробітнику поліції.

 

3.2 Будь-яка особа, призначена Союзом європейських футбольних асоціацій, Федерація Французьким футболу і / або ЄВРО-2016 SAS або співробітник поліції має право доглядати – в тому числі з використанням технічних засобів – осіб на предмет можливих неприємностей для громадського порядку, зокрема, на тій підставі, що вони вживали алкоголь або наркотики або мають при собі зброю або інші заборонені предмети. Будь-який кваліфікований персонал, призначений Союзом європейських футбольних асоціацій, Федерацією футболу Франції та/або ЄВРО-2016 SAS або співробітник поліції має право обшукати одяг будь-якої людини і інших предметів в їх володінні.

 

3.3 Для дозволу проходу на Стадіон заборонені речі будуть конфісковані особою, що вповноважена Союзу європейських футбольних асоціацій, Федерацією футболу Французії та/або ЄВРО-2016 SAS, або, якщо можливо, мають бути залишені у камері схову, якщо це дозволено вищезгаданими особами.

 

3.4 Будь-яка особа, що відмовляється дотримуватися цих правил або являє загрозу безпеці, не допускається на Стадіон

 

3.5 Особи, що несанкціоновано використовубть Квитки, або ті, яким заборонено вівдвідувати стадіон, не будуть допущені на Стадіон та мають негайно повернути їхні квитки до Союзу європейських футбольних асоціацій, Федерації футболу Франції та/або ЄВРО-2016 SAS (відповідно до інструкцій) згідно з Правилами та Умовами продажу Квитків. Такі ж правила застосовуються в разі використання Акредитації з порушенням Правил та Умов використання Акредитацій.

 

Поведінка всередині Стадіону

 

Всі особи, що входять на стадіон, повинні:

 

(а) поводити себе таким чином, щоб не заподіяти шкоди, травмувати, наражати на небезпеку та перешкоджати або дратувати інших, та не завдати шкоди майну;

 

(b) Виконувати вимоги осіб, які забезпечують безпеку, призначених Союзом європейських футбольних асоціацій, Федерацією футболу Франції та/або ЄВРО-2016 SAS, поліції, бригад пожежної безпеки та/або рятівної служби.

 

(с) Займати місця на трибунах Стадіону згідно з інформацією, що вказана на Квитках та користуватися належними шляхами доступу до них. Будь-яка особа може бути запрошена змінити місце, що вказане у Квитку, за мотивованим проханням персоналу, призначеного Союзом європейських футбольних асоціацій, Федерацією футболу Франції та/або ЄВРО-2016 SAS або співробітником поліції для забезпечення безпеки або організаційних/експлуатаційним причин;

 

(d) Інформувати представників Союзу європейських футбольних асоціацій, Федерації футболу Франції та/або ЄВРО-2016 SAS або співробітників поліції про порушення цих Правил, а також про скоєння та можливі порушення правопорядку, про осіб, які своїми діями чи поведінкою викликають підозру в намірах скоєння правопорушення, тощо;

 

(e) Доступ буде чітко обмежений тими територіями на Стадіоні, на які розповсюджується дія відповідного Квитка або Акредитації.

 

Додаткові вимоги можуть бути застосовані для запобігання, зменшення або усунення загрози для життя, здоров’я або майна. Інструкції уповноважених Союзом європейських футбольних асоціацій, Федерацією футболу Франції та/або ЄВРО-2016 SAS осіб або співробітників поліції мають бути виконані. Відмова у співпраці може бути причиною видворення зі Стадіону.

 

Сміття та порожні упаковки мають бути поміщені в сміттєві баки і контейнери, розташовані на Стадіоні. Якщо передбачено, вказівки щодо розподілення відходів мають бути дотримані.

 

Паління – включаючи використання електронних сигарет – суворо заборонене на Стадіоні.

 

Діяльність, пов’язана зі ставками на матчі, заборонена на території Стадіону.

 

Запис та передача звуку і зображення

 

Будь-яка особа, присутня на матчі УЄФА ЄВРО 2016TM, погоджується на безоплатне використання зображень, аудіо- та/або відеозаписів та трансляцій його/її голосу та образу, що зроблені під час його/її перебування на Стадіоні, безпосередньо під час перебування або після у матеріалах, присвячених матчу або UEFA EURO 2016™ в цілому.

 

Будь-яка особа, присутня на матчі УЄФА ЄВРО 2016TM, не має права записувати, використовувати або транслювати через інтернет, радіо, телебачення або інше медіа звук, зображення або опис Стадіону або матчу (включно із статистикою, результатом або іншою інформацією про матч частково чи повністю) – або допомагати будь-яким іншим особам робити це – крім як для особистого користування.

 

Заборонені предмети та поведінка

 

Заборонено мати з собою на Стадіоні наступні предмети, якщо інше не дозволено особами, що вповноважені УЄФА, Федерацією футболу Франції та/або EURO 2016 SAS:

 

(а) предмети, які можуть бути використані в якості зброї, для різання, уколів або ударів, а саме довгі парасолі, шоломи та інші громіздкі предмети, такі як драбини, (складані) стільці, коробки, великі сумки, рюкзаки, валізи і спортивні сумки. За цими Правилами, термін “громіздкий” означає будь-які об’єкти, більші, ніж 25 см х 25 см х 25 см або які не можуть бути покладені під сидінням на стадіоні;

 

(b) пляшки, кружки або банки будь-якого виду, а також інші предмети, виготовлені з пластику, скла або будь-якого іншого крихкого матеріалу, за виключенням спеціальних чашок UEFA EURO 2016™ або предметів, що необхідні з медичних причин;

 

(с) феєрверки, фаєри, дими або інша піротехніка;

 

(d) газові балончики, їдкі/горючі речовини, барвники або резервуари, що містять речовини, які є шкідливими для здоров’я або легко запалюються;

 

(е) лазерні вказівники;

 

(f) дрони, літаючі об’єкти;

 

(g) зброя будь-якого виду;

 

(h) будь-які алкогольні напої, наркотичні речовини, стимулятори або психотропні речовини (за виключенням речовин, що необхідні з медичних причин, що має бути підтверджено);

 

(і) будь-які образливі, расистські, ксенофобські, сексистські (щодо як жінок, так і чоловіків), релігійні, політичні або інші незаконні/заборонені матеріали, в тому числі дискримінаційні пропагандистські матеріали;

 

(j) будь-які рекламні, комерційні об’єкти або матеріали, включно з банерами, знаками, символами та листовками;

 

(k) будь-які флагштоки, окрім гнучких пластикових довжиною не більше 1 метру та діаметром не більше 1 сантиметру;

 

(l) банери або прапори більші ніж 2х1,5 метри. Менші прапори та банери можуть бути допущені, якщо є документ, що засвідчує, що матеріали, я яких вони зроблені, не є горючими у відповідності до законів Франції. Всі подібні банери або прапори мають бути заздалегідь представлені на перевірку УЄФА, ФФФ та/або EURO 2016 SAS;

 

(m) папір у великій кількості та/або рулони паперу;

 

(n) електронні, механічні або ручні звукові пристрої, такі як мегафони, клаксони або вувузели;

 

(о) професійні камери та відеокамери або інше звуко- та відеозаписуюче обладнання, окрім персонального обладнання для приватного користування;

 

(р) всі пристрої, що використовуються для цілей передачі або розповсюдження будь-якого змісту в порушення пункту 5.2;

 

(q) тварини, за виключенням собак-поводирів у відповідності з законодавством Франції.

 

У разі виникнення будь-яких сумнівів щодо будь-якого об’єкта, що заноситься на Стадіон, рішення щодо допущення/недопущення цього об’єкта приймається компетентними особами УЄФА, ФФФ та/або EURO 2016 SAS або представником поліції згідно з Правилами.

 

Суворо заборонені наступні дії на Стадіоні:

 

(а) кидати предмети або рідини будь-якого виду в напрямку іншої особи або в напрямку зони навколо поля або самого поля;

 

(b) розпалювати вогонь, підпалювати або запускати феєрверки, фаєри та іншу піротехніку;

 

(с) висловлювати або поширювати образливі, расистські, ксенофобські, релігійні, політичні або інші незаконні/заборонені повідомлення і, зокрема, дискримінаційні (в тому числі щодо чоловіків та жінок) пропагандистські повідомлення;

 

(d) поводитися у спосіб, що може сприйматися іншими як небезпечний, провокаційний, загрозливий, дискримінаційний або образливий;

 

(е) продавати товари, квитки, розповсюджувати матеріали (вкючно з друкованими) або будь-які предмети, здійснювати іншу рекламну або комерційну діяльність без попереднього письмового дозволу від УЄФА, ФФФ або EURO 2016 SAS;

 

(f) вилізати на споруди і елементи, не призначені для такого використання;

 

(g) писати або малювати або прикріпляти що-небудь до структурних елементів, установок або проходів;

 

(h) справляти потреби будь-де, окрім туалетів, або засмічувати стадіон викиданням предметів, таких як сміття, упаковки, порожня тара;

 

(і) стояти на сидіннях у секторах;

 

(j) приховувати або маскувати себе (зокрема лице) таким чином, що ускладнює впізнання;

 

(k) будь-яка інша заборонена поведінка.

 

Наведений вище перелік не є вичерпним.

 

Без дозволу УЄФА, ФФФ та/або EURO 2016 SAS суворо заборонені наступні дії на Стадіоні:

 

(а) заходити у зони, які зариті для публічного доступу або доступ до яких обмежений для власників певних Квитків, Акредитацій та/або додаткових пристроїв доступу (таких як конференц-зали, VIP та медіа зони);

 

(b) обмежувати рух або затримуватися в місцях, відкритих для руху, пішохідних доріжках і дорогах, входах і виходах зон для відвідувачів і аварійних виходах;

 

(с) виходити на поле або зону навколо поля;

 

Наведений вище перелік не є вичерпним.

 

Порушення Правил

 

Відповідно до застосовних законів, будь-яке порушення Правил Стадіону може привести до застосування наступних заходів:

 

(а) видалення зі стадіону і можлива передача в поліцію;

 

(b) заборона правопорушнику відвідання всіх Стадіонів на певний період або весь час проведення UEFA EURO 2016TM відповідно до Умов Акредитації або Умов продажу Квитків, у відповідних випадках;

 

(с) скасування і визнання недійсним квитка і будь-яких інших квитків, які вже придбані особою, що порушує Правила, на той же або інший матч ЄВРО-2016 ™ відповідно до Умов продажу Квитків;

 

(d) передача, згідно відповідних законів, персональної інформації про порушника Національній асоціації футболу відповідної країни та/або поліції для застосування заходів, таких як заборона відвідування матчів в цій країні;

 

(е) ініціювання відкриття провадження щодо порушника;

 

(f) накладання штрафних санкцій та засобів правового захисту відповідно до французького законодавства; Союз європейських футбольних асоціацій, ФФФ і/або ЄВРО-2016 SAS залишають за собою всі інші права застосовувати інші засоби правового захисту на свій розсуд.

 

Відеоспостереження

 

З метою забезпечення безпеки, стадіон оснащений системою відеоспостереження, яка знаходиться під контролем поліції і матеріали з якої можуть бути використані в разі судового розгляду. Право доступу надається відповідно до французького законодавства і, зокрема, відповідної статті “Кодексу внутрішньої безпеки”.

 

Відповідальність

 

В межах чинного законодавства, будь-яка особа, що перебуває на території Стадіону, визнає, що він/вона робить це на його/її власний ризик, і що він/вона може нести відповідальність за шкоду або збитки в результаті якої-небудь з його/її діяльності на Стадіоні.

 

Визнання недійсності та поправки

 

Якщо будь-які положення Правил будуть визнані недійсними або нездійсненними будь-яким компетентним судом, решта Правил залишається в силі.

 

УЄФА, ФФФ та EURO 2016 SAS залишають за собою право вносити розумні поправки до Правил час від часу, найостанніша діюча версія якого повинна бути доступна на офіційних сайтах УЄФА та ФФФ.

 

Кожен, хто подавав заявку на придбання Квитків і/або отримання Акредитації буде проінформований про публікацію вищезгаданої нової версії через адресу електронної пошти, наданою під час його/її реєстрації і несе відповідальність за повідомлення всім потенційним або фактичним власникам Квитків та Акредитацій зі своєї заявки, про такі зміни. Кожен такий заявник має право скасувати відповідну заявку відповідно до Умов Акредитації або Умов продажу Квитків, якщо необхідно.

 

Оригінальний текст

 

Ці Правила були складені французькою мовою і перекладаються мовами країн-учасниць. У разі будь-яких розбіжностей між текстами, текст французькою мовою має переважну силу. Правила стадіону повинні бути доступні на офіційних сайтах УЄФА та ФФФ; актуальна версія Правил буде також відображатися на входах і всередині стадіонів в весь час протягом періоду дії Правил.

 

Закони та юрисдикція

 

Правила стадіону повинні регулюватися і тлумачитися відповідно до законів Франції.

 

Всі суперечки, що виникають через або в зв’язку з Правилами, повинні бути представлені в компетентний суд у Франції.

Підписатися на новини