news
ГУЦУЛИ ПОЗА ЧАСОМ: ВИСТАВКА ЮРІЯ БІЛАКА В УКРАЇНСЬКОМУ ПАВІЛЬЙОНІ
4 липня 2016

5 липня в українському павільйоні, що працює за підтримки ФФУ, відкривається фотовиставка Юрія Білака «Гуцули».

 

Гуцульщина – один з наймальовничіших куточків України. Розташована у горах Івано-Франківської та Закарпатської областей, вона також сягає Румунії. В Україні Гуцульщина займає територію площею 5 000 км². Населення регіону – 170 000 жителів. Режисер Сергій Параджанов у фільмі «Тіні забутих предків» увіковічнив міфічний образ гуцулів.

Герої виставки ВІЧНІ ГУЦУЛИ у святковий день, в неділю, опиняються у «Тінях забутих предків».

Серія фотографій була створена 2013 року Юрієм Білаком, французьким фотографом українського походження. Автор бажав створити позачасовий простір культури гуцулів, яка і в наші дні бере свій початок з прадавніх джерел. Юрій хотів прибрати будь-які алюзії сучасності, використавши для цього спеціальну техніку фотозйомки.

 

Саме у Косівському районі, де були зроблені ці фотографії, народився прадід фотографа. Про це Юрій дізнався через деякий час після повернення у Францію.

 

Автор прагнув, аби відвідувачі виставки познайомилися з Україною, та глибше занурилися в неоціненний історичний спадок гуцульської культури та мистецтва, які видаються нам екзотичними незважаючи на те, що цей регіон України є географічним центром Європи.

 

Підписатися на новини